Adıyaman Kutlu Doğum Etkinliğine Katılan Tüm Halkımızdan Allah Razı Olsun
Menü
Galeri
HaberVahdet-DER genel başkanı Bilal Demir'den Bayram mesajı

Eklenme Tarihi: 03.09.2017 19:51:57 | Hit: 1112 | Kategori: Güncel


Kurban Bayramı vesilesiyle duygu ve düşüncelerini dile getiren Vahdet-DER genel başkanı idrak edilecek olan bayramın tüm İslam âlemine vahdet birlik ve barış ve huzur getirmesi temennilerinde bulundular.


Müslümanların kardeş olduklarını ve dünyanın her yerinde Müslümanlara yapılan zulümlerden dolayı bayramı buruk geçirdiklerini ifade eden Vahdet Der başkanı Bilal Demir;  Kurbanlarımızı keserken, içimizde ümmetin vahdetine engel olan çıkarımızı da kesip atmamız gerekmektedir dedi.

Demir:

“Tüm İslam âleminin Mübarek Kurban Bayramını tebrik eder, İslam âlemine huzur, mutluluk ve barış getirmesini temenni ederim.  Bayramlar mutluluğun sevincin huzurun neşenin dile getirildiği günlerdir. Ama maalesef biz Müslümanlar olarak biraz buruk kutluyoruz.  Çünkü Allahu Teâla Müslümanlar kardeştir buyuruyor.  Bu gün Arakan ’da Suriye’de ve dünyanın birçok yerinde Müslüman kardeşlerimiz zulüm altındadır ve bu da bizleri rahatsız ediyor.  Bizler İbrahim (a.s) gibi itaatkâr İsmail (a.s) gibi teslimiyet gösterirsek ve kurbanlarımızı keserken, İslam vahdetine engel olacak şahsi çıkarlarımızı da içimizden kesip atarsak inanıyoruz ki inşallah Müslümanların galip geleceği günleri de göreceğiz.  Allahu Teâlâ tüm Müslüman coğrafyasında akan kanları durdursun. Yusufi kardeşlerimizi de İnş. bir an önce evlatlarıyla beraber böyle mutlu günleri, bayramları aileleriyle geçirmeyi nasip etsin.” Şeklinde konuştu.

Kapat

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm haklarıKaynakta Belirtilen'lere aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Haber Kategorileri
Adıyaman Namaz Vakitleri
Adres:Turgut Reis Mahallesi Barbaros Caddesi No:59/1 Adıyaman/MERKEZ - 0416 2131440

Oto Link
Beğenilen Linkler
Face Twitter
İletişim
admin@vahdet-der.com