Adıyaman Kutlu Doğum Etkinliğine Katılan Tüm Halkımızdan Allah Razı Olsun
Menü
Galeri
Haber
Yakup SÖĞÜT - İLKHA


Adıyaman'ın Samsat ilçesinde Kutlu Doğum etkinliği

Eklenme Tarihi: 05.04.2015 20:32:16 | Hit: 2152 | Kategori: Adıyaman


Peygamber Sevdalıları Platfmuna üyesi Adıyaman Vahdet-Der Samsat temsilciliği tarafından Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Hidayet Avcı’nın Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program,Vahdet-Der Samsat İlçe başkanı Necmettin Ertürk’ün yaptığı açılış konuşması ile devam etti.

Kürtçe Mevlit ve Botan İlahi Grubunun seslendirdiği ilahilerle devam eden programda, Samsat Eğitim Bir-Sen Başkanı Mikdat Akdan,  6-7 Ekim olaylarıyla ilgili yazdığı şiiri seslendirdi.

Etkinlikte konuşan Araştırmacı -Yazar Abdullah Kavan, Peygamberimizin Kutlu Doğumu   için bu coğrafyalarda oluşan kalabalıklar, Selahaddin Eyyubi’nin torunlarının ayak sesleri olduğunu belirterek, “Bu etkinlikler bana tarihin seyrini değiştiren Selahaddin Eyyubi’yi hatırlatıyor. Çünkü Selahaddin Eyyubi Haçlılara karşı çıkmadan önce, Mevlit etkinlikleriyle yola çıkıyordu. Tıpkı peygamber sevdalılarının yaptığı gibi, köy, belde, ilçe, il demeden her yerde, meydanlarda mevlit etkinlikleri düzenlemişti.” dedi.

Kavan, Sad bin Muaz’ın İslam’ dünyaya yayılması için yapılan cihatta öncü olduğunu belirterek, “ Hz. Muhammed ta o zamandan beri bizlere bir şifre veriyor. Bu şifre öncü olmaktır. Bugün Samsat’ta bu kardeşlerimiz mevlit etkinlikleriyle öncü olmuşlardır.” şeklinde konuştu.

Program Botan İlahi Grubu’nun seslendirdikleri ilahilerden sonra Nurettin Gezgin’in yaptığı dua ile sona erdi.  (Yakup Söğüt – İLKHA)

Kapat

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm haklarıKaynakta Belirtilen'lere aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Haber Kategorileri
Adıyaman Namaz Vakitleri
Adres:Turgut Reis Mahallesi Barbaros Caddesi No:59/1 Adıyaman/MERKEZ - 0416 2131440

Oto Link
Beğenilen Linkler
Face Twitter
İletişim
admin@vahdet-der.com