Adıyaman Kutlu Doğum Etkinliğine Katılan Tüm Halkımızdan Allah Razı Olsun
Menü
Galeri
Haber
Yakup SÖĞÜT - İLKHA


Adıyaman'ın Koçali Köyünde Kutlu Doğum etkinliği

Eklenme Tarihi: 27.04.2015 18:38:44 | Hit: 2114 | Kategori: Adıyaman


Peygamber Sevdalıları Platfmu Adıyaman'ın Koçali köyünde Kutlu Doğum etkinliği düzenledi.

Adıyaman’ın Koçali köyünde Peygamber Sevdalıları Platformu’na üye derneklerden Vahdet-Der tarafından Kutlu Doğum etkinliği düzenledi.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, Vahdet Çocuk İlahi Grubu’nun Kürtçe ve Türkçe Mevlid-i Şerif okumasıyla devam etti.

Etkinliğe konuşmacı olarak katılan Adıyaman Vahdet-Der Başkanı Bilal Demir, Hz Muhammed’in ümmetine olan düşkünlüğünü anlatarak, Müslümanların Resûlullah’ın göstermiş olduğu yolu takip etmesi gerektiğini belirtti.

Tarih boyu Peygamberimize olan düşmanlığın bugüne kadar devam ettiğini belirten Demir, “Peygamberimizin vefatından bu yana 1444 yıl geçmesine rağmen O’na ve İslam’a olan düşmanlık hiç bitmemiştir. Geçtiğimiz senelerde Peygamber efendimizin karikatürlerini çizdiler, Kur’an-ı Kerim’i yaktılar. İslam düşmanları tarih boyu İslam’a ve onun Peygamberine düşmanlık etmiştir. Bunun karşısında Müslümanların daha fazla Resûlullah’a bağlanıp, O’nun göstermiş olduğu yolu takip etmeleri ve sünnetini hayatlarında yaşamaları gerekir.” dedi.

Etkinlik, Vahdet Çocuk ilahi Grubu’nun seslendirdiği ilahilerden sonra yapılan ikram ve yapılan dua ile sona erdi.   (Yakup Söğüt - İLKHA)

Kapat

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm haklarıKaynakta Belirtilen'lere aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Haber Kategorileri
Adıyaman Namaz Vakitleri
Adres:Turgut Reis Mahallesi Barbaros Caddesi No:59/1 Adıyaman/MERKEZ - 0416 2131440

Oto Link
Beğenilen Linkler
Face Twitter
İletişim
admin@vahdet-der.com