Adıyaman Kutlu Doğum Etkinliğine Katılan Tüm Halkımızdan Allah Razı Olsun
Menü
Galeri
Haber
Yakup SÖĞÜT - İLKHA


Adıyaman'ın Kayalık Mahallesi'nde Kutlu Doğum programı

Eklenme Tarihi: 27.04.2015 18:22:54 | Hit: 2229 | Kategori: Adıyaman


Peygamber Sevdalıları Platfmu tarafından Adıyaman'ın Kayalık Mahallesi'nde Kutlu Doğum programı düzenlendi.

Peygamber Sevdalıları Platformu’na üye derneklerden Vahdet-Der tarafından, Adıyaman’ın Kayalık Mahallesi’nde Kutlu Doğum etkinliği düzenledi.

Muhammed Emin Özdemir’in Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, Vahdet Çocuk İlahi Grubu’nun Kürtçe ve Türkçe Mevlid-i Şerif okumasıyla devam etti.

Etkinliğe konuşmacı olarak katılan Adıyaman Vahdet-Der Başkanı Bilal Demir, kendilerini Nisan ayına kavuşturduğu için Allah’a hamd ettiğini söyleyerek “Nisan ayına girdiğimizde her taraf Muhammedi sevdayla coşuyor. Bizler Peygamberin hayatını iyi okumalı ve yaşayamalıyız, yoksa O’nun mücadelesini anlayamayız.” dedi.

Sahabelerin hayatının güzel örneklerle dolu olduğunu belirten Demir, “Sahabeler, O’nu o kadar çok seviyorlardı ki, ayağına bir dikenin batmasına bile razı olamıyorlardı. Hz Sümeyra’ya bakın; Uhud savaşında babasını ve oğullarını şehit vermiş olmasına rağmen o, savaş meydanında Resûlullah’ı arıyordu.” diyerek Sümeyra’nın Peygambere olan muhabbetini ve bağlılığını anlattı.

program, Vahdet Çocuk ilahi Grubu’nun seslendirdiği ilahilerden sonra yapılan ikram ve Mahmut Sait Özdemir’in yaptığı dua ile sona erdi. (Yakup Söğüt - İLKHA)

Kapat

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm haklarıKaynakta Belirtilen'lere aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Haber Kategorileri
Adıyaman Namaz Vakitleri
Adres:Turgut Reis Mahallesi Barbaros Caddesi No:59/1 Adıyaman/MERKEZ - 0416 2131440

Oto Link
Beğenilen Linkler
Face Twitter
İletişim
admin@vahdet-der.com