Adıyaman Kutlu Doğum Etkinliğine Katılan Tüm Halkımızdan Allah Razı Olsun
Menü
Galeri
Haber
Yakup Söğüt - İLKHA


Adıyaman'da Kutlu Doğum etkinliği

Eklenme Tarihi: 14.04.2016 22:24:17 | Hit: 1487 | Kategori: Güncel


Peygamber Sevdalıları Platfmu tarafından "Vahdet ve Kardeşlik Rehberi Hz. Muhammed" temasıyla düzenlenen Kutlu Doğum etkinliği yağışlı havaya rağmen Adıyamanlıların yoğun katılımıyla gerçekleşti.

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Adıyaman’da düzenlenen Kutlu Doğum etkinliğine Adıyaman halkı yoğun katılım gösterdi. Peygamber Sevdalıları Platformuna bağlı Adıyaman Vahdet-Der tarafından organize edilen etkinlik, boyunca sık sık tekbir ve salavatlar getirildi.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program Vahdet İlahi Grubu'nun okuduğu Mevlid-i Şerif ile devam etti.

Program konuşmacı olarak Doğruhaber Gazetesi yazarlarından Mehmet Yavuz katıldı. Yavuz, konuşmasında kötünün panzehri Hz. Muhammed’in olduğunu belirterek şöyle devam etti: "Toplumlarda artan günah, kötüye doğru gidiş, zulüm, cürüm, kan ve gözyaşının tek panzehri Hz. Muhammed’in (s.a.v) olduğunu, onu sevdiğimizi sadece söylemekle değil, onun getirdiği eşsiz nizamıdır. Onun sevmenin ölçüsü ona itaattir ve onun getirdiği nizamı bir hayat rehberi kabul etmektir” dedi.

Hz Muhammed'in elinde bulundurduğu helal damgayı her alana vurmamız gerektiğini belirten Yavuz” Hz. Muhammed bir hayat nizamı olarak belirlememiz gerekiyor. Onun elinde bulundurduğu helal damgayı hayatın her alanına vurmadığımız müddetçe iğrenç şeyler yaşamaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Daha sonra konuşmasını yapmak üzere mikrofona geçen İlahiyatçı Yunus Emiroğlu, “Bizim 3 büyük düşmanımız var. Bunlar Cehalet, Zaruret ve İhtilaflı eğitimsiz bir toplum, ekonomik bağımsızlığı olmayan bir ümmet ve ihtilaflarla paramparça edilmiş birliği dağılmış İslam toplumu bunlara çare sanat, marifet ve ittifak silahıyla cihat edeceğiz. Cehalet marifetle ortadan kaldırılabilir. Zaruret sanatla, sanayileşmeyle, İslami iktisat yöntemini, yönetimini uygulamakla hayatın her alanına Hz. Muhammed'in mührünü basa basa düzelteceğiz.” dedi.

Program Özlem Ajans sanatçılarından Remzi Esmer’in seslendirdiği birbirinden güzel ilahiler ve arada eşlik edilen tekbirlerle katılımcılar coşkulu anlar yaşadı.

Program, Cemil Özdaş Hoca'nın yaptığı dua ile sona erdi. (Yakup Söğüt - İLKHA)


Kapat

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm haklarıKaynakta Belirtilen'lere aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Haber Kategorileri
Adıyaman Namaz Vakitleri
Adres:Turgut Reis Mahallesi Barbaros Caddesi No:59/1 Adıyaman/MERKEZ - 0416 2131440

Oto Link
Beğenilen Linkler
Face Twitter
İletişim
admin@vahdet-der.com