Adıyaman Kutlu Doğum Etkinliğine Katılan Tüm Halkımızdan Allah Razı Olsun
Menü
Galeri
Haber
Yakup SÖĞÜT - İLKHA


Adıyaman Yeşilyurt Mahallesinde Kutlu Doğum etkinliği

Eklenme Tarihi: 03.05.2015 18:59:36 | Hit: 2142 | Kategori: Güncel


Peygamber Sevdalıları Platfmu?na üye derneklerden Vahdet-Der Adıyaman?ın Yeşilyurt Mahallesinde Kutlu Doğum etkinliği düzenledi.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, Vahdet Çocuk İlahi Grubu’nun Kürtçe ve Türkçe Mevlid-i Şerif okumasıyla devam etti.

Etkinliğe konuşmacı olarak katılan Vahdet-Der Başkanı Bilal Demir, yaptığı konuşmada Nisan ayının bittiğini belirterek “Nisan ayına girdiğimizde her taraf Muhammedi sevdayla coşuyordu. Ama artık Nisan ayı tek değil Şubat ve Mayıs ayı da Muhammedi sevdayla coşuyor.” dedi.

Sahabelerin hayatının güzel örneklerle dolu olduğunu belirten Demir, “Sahabeler, O’nu o kadar çok seviyorlardı ki, ayağına bir dikenin batmasına bile razı olamıyorlardı. Hz Ali çok küçük bir yaşta peygamberimize iman ediyor ve daha sonra Peygamberimiz için yaptıklarına bakmamız yeterlidir.” şeklinde konuştu.

Etkinlik, Vahdet Çocuk ilahi Grubu’nun seslendirdiği ilahilerden sonra yapılan ikram ve dua ile sona erdi. (Yakup SÖĞÜT - İLKHA)

Kapat

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm haklarıKaynakta Belirtilen'lere aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Haber Kategorileri
Adıyaman Namaz Vakitleri
Adres:Turgut Reis Mahallesi Barbaros Caddesi No:59/1 Adıyaman/MERKEZ - 0416 2131440

Oto Link
Beğenilen Linkler
Face Twitter
İletişim
admin@vahdet-der.com