Adıyaman Kutlu Doğum Etkinliğine Katılan Tüm Halkımızdan Allah Razı Olsun
Menü
Galeri
Haber
Yakup SÖĞÜT-İLKHA


Adıyaman Vahdet-Der'den Şehitler Gecesi

Eklenme Tarihi: 26.02.2015 17:08:43 | Hit: 2668 | Kategori: Adıyaman


Adıyaman Vahdet-Der "Şubat ayı Şehadet ayı" adlı program düzenledi. Adıyaman'da ismini İslami faaliyetlerle duyuran Vahdet-Der Belediye Konferans Salonunda "Şubat ayı Şehadet ayı" adlı konferans gerçekleştirdi.

Sunuculuğunu  Hüseyin Alçiçek’ in yaptığı program Vahdet-Der  başkanı Bilal Demir’ in okuduğu Kur-an tilavetiyle başladı.

 

Vahdet-Der Çocuk İlahi Gurubu ile   Şanlıurfa Grup Kardeşler,  şehadet  konulu ezgi ve ilahiler  seslendirdikten sonra günün anlam ve önemiyle ilgili olarak Av. Emin Güneş bir konuşma yaptı.

 

Güneş konuşmasında “Dünyada  çeşitli makamlar, mevkiler  var. Herkes çocuğunu popüler olan bir mevkide görmek istiyor. Çocuğum tıp, hukuk, siyasal  okusun Doktor,  Hakim, Savcı, Siyasetçi, Bakan, Başbakan olsun gibi. Halbuki müminler bilirler ki, manevi alemimizde mevkiler, makamlar var. Seyitler, Sıddıklar, Şehitler makamı var. Şehitler makamını, Peygamberlikten sonraki en yüce makam olarak biliyoruz. Zaten biliyorsunuz Peygamberlik de çalışılarak elde edilen bir makam değil. Dolayısıyla müminin çabalayarak, gayret ederek bu dünyada varabileceği en yüksek makam, şehitlik makamıdır.” dedi.

 

Ardından tekrar Şanlıurfa Grup Kardeşler şehadetle ilgili eserler seslendirdi.

 

 Program,  Cemil Özdaş’ ın yapmış olduğu duygu yüklü duayla son buldu. (Yakup SÖĞÜT-İLKHA)

Kapat

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm haklarıKaynakta Belirtilen'lere aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Haber Kategorileri
Adıyaman Namaz Vakitleri
Adres:Turgut Reis Mahallesi Barbaros Caddesi No:59/1 Adıyaman/MERKEZ - 0416 2131440

Oto Link
Beğenilen Linkler
Face Twitter
İletişim
admin@vahdet-der.com